GIMNASTYKA KOREKCYJNA

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Gimnastyka korekcyjna przeznaczona jest głównie dla dzieci i młodzieży. W celu zachęcenia dziecka do tej formy aktywności fizycznej proponujemy swoim klientom łączenie tych zajęć z treningiem sztuki walki. Wielozakresowy i urozmaicony pogram treningowy wzbogacony o techniki dalekowschodniej sztuki walki zwiększa atrakcyjność zajęć i nie powoduje znużenia monotonnymi ćwiczeniami korekcyjnymi. Gimnastyka wyrównawcza ma na celu skorygowanie wady postawy wynikającej często na skutek nadmiernego rozwoju i nieprawidłowego ułożenia sylwetki dziecka podczas wykonywania codziennych obowiązków oraz czynności edukacyjnych. Gimnastyka korekcyjna obejmuje ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia mięśni grzbietu istotne dla wyrównania nadmiernego pochylenia kręgosłupa piersiowego ku przodowi oraz ćwiczenia mięśni pośladkowych i mięśni brzucha korygujące nadmierną lordozę lędźwiową. W naszym konspekcie ćwiczeń znajdują się również ćwiczenia antygrawitacyjne „poczucia” dobrej postawyMetody gimnastyki korekcyjnej mają szczególne zastosowanie u dzieci i młodzieży dotkniętej skrzywieniami kręgosłupadysplazją stawów biodrowych, wadami wrodzonymi oraz nabytymi narządu ruchu. Najczęściej mamy do czynienia z wadami powstałymi na tle dystomii mięśniowej: plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło-okrągłe, skoliozy oraz płaskostopie.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z profesjonalnej opieki. Szkoła ”Backfist” Czestochowa gwarantuje wzorową postawę prowadzącego, jego fachowość i zaangażowanie. Mobilizujące podejście do zajęć z dziećmi może mieć decydujący wpływ na chęć uczestnictwa trenujących w lekcjach gimnastyki korekcyjnej i na skuteczność oddziaływań korekcyjnych.

Współpracujemy z rodzicami :)

 

Gimnastyka korekcyjna częstochowa

 

Warunki w jakich uczy się i wypoczywa dziecko w znacznym stopniu wpływa na jego postawę.

Wiele wad postawy powstaje na skutek niekorzystnych wpływów środowiskowych. Bez ich zmiany, bez usunięcia czynników powodujących powstanie i utrwalenie wady postawy, niemożliwe jest osiągnięcie korekcji postawy.

Rodzice powinni współpracować z instruktorem w procesie korygowania postawy swojego dziecka.

Umożliwiamy im udział w personalnych zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Rodzice w ramach otwartych lekcji poznają ćwiczenia, uczą się na co zwracać uwagę w czasie ich wykonywania, poznają zestawy ćwiczeń domowych. W ten sposób troskliwi rodzice zapewniają dziecku:

  • fit , właściwy, zdrowy tryb życia, nie przeciążają obowiązkami, umożliwiają dużą dawkę ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu oraz czuwają nad zapewnieniem odpowiedniej ilości snu i doboru diety.

  • zwracają uwagę na właściwy wybór mebli (biurko, krzesło, łóżko, oświetlenie),

  • uczą dziecko racjonalnego odżywiania oraz kontrolują wykonywanie zestawów ćwiczeń domowych.

Współpraca z lekarzem :)

Dziecko z wadą postawy trenujące w Szkole ”Backfist” pozostaje pod stałą opieką instruktora, który konsultuje i omawia wyniki terapii z lekarzem rehabilitacji lub ortopedą.

gimnastyka korekcyjna, trening personalny, trening mentalny, dieta