Sztuki Walki BACKFIST

Sztuki Walki BACKFIST

Moda na sztuki walki?

Obserwując polski rynek usług sportowych, można zauważyć, że coraz bardziej świadomie żyjemy. Chętnie korzystamy z siłowni i obiektów sportowych oraz oferty zajęciowej przygotowanej przez rozmaite podmioty i organizacje. Wśród propozycji aktywności coraz większą popularnością cieszą się rozmaite sztuki i sporty walki, od tych tradycyjnych – jak boks, karate, po nieco bardziej egzotyczne, jak boks tajski (Tajlandia), krav maga (Izrael) czy sambo (Rosja), a nawet współczesne miksy stylów jak aerobox, który powstał z połączenia fitness i technik bokserskich.

Powstanie ostatniej z wymienionych dyscyplin to prawdopodobnie skutek wzrastającej popularności sztuk i sportów walki, ale i przekonania o dobroczynnym wpływie tego rodzaju aktywności na ciało i umysł. Nie chodzi tu o techniki medytacyjne, tak często kojarzone z wojownikami Dalekiego Wschodu, ale o oddziaływanie tego rodzaju ćwiczeń na kondycję psychofizyczną. Trening sztuk walki podobnie jak każda aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie i poprawia ich funkcjonowanie, kształtuje osobowość zawodnika, uczy cierpliwości, wytrwałości, kształtuje spostrzegawczość i szybkość działania, niemal intuicyjnego, ale jednocześnie pozwala wyładować negatywne emocje i przygotowuje do ewentualnej konfrontacji z wrogiem, choć są to zawsze sytuacje ostateczne.

Zajęcia ze sztuk walki, prowadzone przez wykwalifikowanego i doświadczonego trenera, nie tylko poprawiają samoocenę oraz pewność siebie, ale jednocześnie kształtują postawę pokory wobec nieprzewidywalnego. W sztukach walki istotą nie jest przecież pokonanie przeciwnika za wszelką cenę, ale umiejętność poradzenia sobie w sytuacjach nieprzewidywalnych, gdy dużą rolę odgrywają czynniki zewnętrzne.

Wzrastająca popularność sztuk walki wpłynęła na ich społeczne wartościowanie. Kiedyś kojarzone niemal wyłącznie z mężczyznami, dziś coraz częściej stają się dopełnieniem, a nawet podstawą treningów kobiet. Panie przekonały się, że niewiele tu brutalności znanej z ringów, a trening nie musi przecież oznaczać konfrontacji z przeciwnikiem. Tymczasem takie zajęcia to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym, aktywności fizycznej z dbałością o bezpieczeństwo. Podczas treningów sztuk walki nie tylko można pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, wymodelować sylwetkę, ale także wypracować nawyki, przydatne w sytuacjach niebezpiecznych, które czasami mogą nawet uratować życie.

Kim jestem

Nazywam się Tomasz Boral jestem dyplomowanym masażystą z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywałem w kraju oraz Stanach Zjednoczonych.

Oferuję usługi w dziedzinie

treningu personalnego sztuk walki, fitness, gimnastyki rehabilitacyjnej, gimnastyki ogólnorozwojowej i korekcyjnej oraz profesjonalnego masażu również z bezpłatnym dojazdem do Twojego domu.

Od roku 2008 jestem właścicielem Prywatnej Szkoły Walki „BACKFIST”- Masaże, Gimnastyka.