Trener personalny Częstochowa

Trener personalny

Trener personalny to osobowość, a nie tylko zawód

            Zapisując się na zajęcia sportowe, warto nie tylko zastanowić się nad wyborem dyscypliny, ale przede wszystkim nad wyborem trenera. Bez względu na to, czy będą to zajęcia indywidualne czy grupowe, to on będzie kreatorem Twojego czasu wolnego, odpowiedzialnym za kształtowanie mięśni, zachowań i nawyków. Warto więc zastanowić się, jaki powinien być trener osobisty. W zależności od tego, dla kogo planujesz zajęcia, powinieneś zwracać uwagę na nieco inne jego przymioty. Warto przy tym od razu rozróżnić opiekę trenera od dyżuru trenerskiego pełnionego choćby na siłowni. Tam często opieka ogranicza się jedynie do zapoznania klienta z przyrządami i krótkiego wyjaśnienia ich działania.

            Oczywiście, sprawą podstawową są kompetencje i profesjonalizm instruktora. To fundament, punkt wyjścia, bez którego trudno sobie wyobrazić współpracę. To warunek konieczny zaufania oraz poczucia, że jesteśmy dla niego ważni i będziemy czuć się na zajęciach dobrze, komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Poza tym trener personalny powinien być cierpliwy i opanowany. To istotne przede wszystkim w kontaktach z dziećmi, choć przecież nie tylko one doprowadzają do sytuacji konfliktowych. Zdarza się to wszystkim bez względu na wiek. Kolejne cechy to stanowczość i konsekwencja. Tylko dzięki nim będziecie mogli wypracować plan treningu realizowany bez względu na spadki Twojego nastroju, zniecierpliwienie albo chwile lenistwa. Należy też zwrócić uwagę na kreatywność trenera osobistego (zajęcia muszą być urozmaicone, by sprawiały przyjemność) oraz jego zaangażowanie. To on będzie tym, który daje z siebie maksimum, stając się przykładem dla innych. Powinien pokazywać, tłumaczyć, korygować, motywować, wspierać. Być zawsze obok. Jeśli to trener personalny jego uwaga skoncentrowana będzie tylko na Tobie, w przypadku zajęć grupowych musi go również wyróżniać podzielność uwagi oraz umiejętność budowania atmosfery w zespole.

            Powyżej przedstawiona lista zdaje się niezwykle wymagająca. Ale warto pamiętać, że dla dzieci i młodzieży trener często staje się jednym z głównych autorytetów. Osobą często ważniejszą od rodziców i wychowawców. To mistrz do naśladowania nie tylko w uprawianej dyscyplinie, ale w ogóle w życiu. Z tego powodu powinien on również umieć budować dobre relacje z opiekunami, by wraz z nimi współpracować w kształtowaniu dziecka.

            Trener personalny wciąż uchodzi za jeden z ciekawych zawodów. Z tego powodu organizowane są kursy przygotowujące, ale to profesja wymagająca długiego stażu, odpowiednich kompetencji interpersonalnych, a także nieustannego samodoskonalenia w różnych obszarach. Trener osobisty powinien przecież towarzyszyć podopiecznemu w dążeniu do celów, wskazywać kierunek i dbać o tempo ich realizacji.

Kim jestem

Nazywam się Tomasz Boral jestem dyplomowanym masażystą z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywałem w kraju oraz Stanach Zjednoczonych.

Oferuję usługi w dziedzinie

treningu personalnego sztuk walki, fitness, gimnastyki rehabilitacyjnej, gimnastyki ogólnorozwojowej i korekcyjnej oraz profesjonalnego masażu również z bezpłatnym dojazdem do Twojego domu.

Od roku 2008 jestem właścicielem Prywatnej Szkoły Walki „BACKFIST”- Masaże, Gimnastyka.